Hakkımızda Kapat Anasayfa » Hakkımızda

Alp Mühendislik Elektrik Transformatör Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 1987 yılında kurulmuştur. Kuruluş yıllarında her türlü AG ve OG proje ve müşavirlik hizmetleri yapan firmamız aynı yıl taahhüt grubunu oluşturarak tüm resmi ve özel sektöre hizmete başlamıştır. Türkiye de EİH ve ENH projeleri , şalt sahaları kurulumu , OG malzeme satışı ,Paratoner imalatı konusunda faaliyet gösteren firmamız, engin; bilgi, tecrübe ve referanslarıyla sektördeki kaliteli duruşunu korumaktadır. Sonuç odaklı ve müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmalarını sürdüren yenilikçi ekibimiz; paydaşlarına güncel bilgiyi ve tecrübesini sunarak ortaya çıkardığı hizmetlerle amacından sapmadan çalışmalarına devam etmektedir. 2000 yılından itibaren transformatör üretim hazırlığında başlamış alt yapısını oluşturduktan sonra 2005 yılında başlamak üzere dağıtım transformatörleri imalatına da geçmiştir.

Üretimin yanında teknolojik gelişmesini de sürdüren firmamız ürettiği ürünlerde hiç bir patent olmadan kendi araştırmaları ve öz kaynakları ile gerçekleştiren yegane kuruluşlardandır.

Teknik gelişmeyi kendisine prensip edinen firmamız teknolojiyi yakından takip eden AR-GE birimi ile yeni gelişmelere hızla adapte olmakta ve üretimine yansıtmaktadır. Hermetik tip (Atmosfer tam kapalı) ve PLUG-IN (Dokunmaya karşı korunmalı) tip transformatör çalışmalarımız tamamlanmış ve üretime başlanmıştır.


Transformatör imalatında modern üretim makinalarının yanı sıra titiz bir işçilik ve kaliteli malzeme kullanmayı kendisine prensip edinen firmamız, üretimin her aşamasında kalite kontrolü yapmakta olup, modern ve teknik donanıma sahip test laboratuarı ile üretilen transformatörleri test yapmaktadır. Dinamik personeli, kalifiye işçileri, modern laboratuarı ve ekipmanları ile üretimini sürdüren firmamız yurtiçi ve yurtdışı transformatör taleplerini karşılamak ve sektöründe lider olmak için çalışmalarına tamamlamış ve üretime geçilmiştir.

Gizle